De Heat deflector / plate setter gebruik je voornamelijk bij low- en slow gerechten of bereidingen die wat langer duren, bijvoorbeeld een hele kip of een ovenschotel. Bij gerechten die je niet direct boven de kolen wilt leggen.
Waarom ik de heat deflector?
Deze keramische plaat zorgt ervoor dat de hitte en infraroodstraling van het gloeiende houtskool niet direct je gerecht garen, hiermee voorkom je zwartgeblakerde gerechten. Je maakt dus een oven van je kamado bbq.
Hoe de heat deflector?
De heat deflector leg je als de aanmaakblokjes gedoofd zijn en het houtskool begint te gloeien (na ong. 10 tot 20 min) op de vuurring en je laat deze mee opwarmen. Als je rookhout wil gebruiken tijdens je low and slow sessie dan raden we aan deze in het houtskool te leggen voordat je de heat deflector in de kamado legt.